Zmeny v nás

Je mnoho ľudí na svete a niekoľko z nich máva pocit, že niečo v jeho živote nie je to pravé orechové. Mávame pocity, že náš život nepredstavuje presne to, čo by sme chceli. Nie sme spokojný s tým, čo máme…

Často som sa zamýšľala nad zmyslom života. Premýšľala som nad tým, či moje rozhodnutia boli správne. Stále som žila v otáznikoch, na ktoré mi nik neodpovedal. A tak som sa rozhodla. Urobila som vo svojom živote obrovskú zmenu. Zmenu, ktorá vychádzala zo mňa. Zmenila som SEBA. Presvedčila som sa, že ak chcem niečo zmeniť, prípadne ak chcem zmeniť niekoho iného, tak vždy musím začať od seba. A práve vtedy mením ten svoj svet.

Prestala som sa trápiť otázkami, ktoré nemohli byť zodpovedané. Tými, na ktoré ani odpoveď neexistovala. Presvedčila som samú seba, že nech sa v akejkoľvek životnej situácii zachovám tak, alebo onak, vždy moje rozhodnutie bude správne. A hlavne bude moje. Prestala som na hanbiť za svoje rozhodnutia.

Prestala som riešiť názor ľudí, ktorí ustavične prstom ukazovali, že robím veci, ktoré sa im nepáčia, alebo aj tie ktoré sa im páčia, ale oni sami na ne nemajú guráž. Všímam si hlavne tých, ktorí kráčajú so mnou a rešpektujú moje názory, aj keď sú úplne odlišné od ich názorov.

Žijem život, ktorý ma baví. Mám pri sebe tých, ktorých mám rada. Tých, ktorý tvoria súčasť mojej každodennej mozaiky.

Zmenila som SEBA. Zmenila som život a som šťastná, že kráčam slobodne a s určitým nadhľadom. Život totiž nie je o tom, aby sme si stále dávali pozor, aby sme sa báli prejaviť svoj vlastný názor. Život je to, čo prežívame. A tak si ho vychutnávajme naplno a s určitou ľahkosťou.

 

Viki

 

Prečítajte si tiež: “Ako si udržať zdravie a štíhlu líniu”

 

Facebook komentár
Viki Fľaková

Viki Fľaková

Vo všetkých situáciach sa snažím nachádzať to dobré. Občas je to ťažké, ale to je predsa to životné dobrodružstvo.