5 tipov ako byť fit aj v tomto nečase

1. Myslite pozitívne
Akokoľvek otrepané sa vám toto môže zdať, je to to najdôležitejšie pre to, aby ste boli fit. A to nielen psychicky, ale aj fyzicky. Jedno ovplyvňuje druhé a jedno s druhým súvisí. Takže ak sa budete najbližšie melancholicky dívať z okna a zamýšľať sa nad tým, kedy už toto bezslnečné a upršané (nanič) počasie skončí, povedzte stop týmto myšlienkam. Šťastie predsa častokrát závisí od toho, ako sa rozhodnete pozerať na danú situáciu. Či sa budete na dážď mračiť alebo sa zamyslíte nad tým, kedy ste naposledy tancovali v daždi?

2. Odpočinok večer si spestrite pod dekou čajom
Večer, pri filme alebo dobrej knihe sa zahrejte čajom. Ovocný výborne chutí a perfektný bylinkový môže byť zároveň liekom. Kvalitný, sypaný a voňavý čaj k tomuto počasiu skrátka patrí.

3. Hýbte sa
V takomto počasí sme často zimomravé a na to niet lepšej rady, než si pocvičiť. Vhodným cvičením môže byť aj tanec. Len tak, doma, pre radosť. Okrem toho, že sa vám rozprúdi krv v žilách, začnú sa tiež vylučovať endorfíny, hormóny šťastia. A to predsa všetky potrebujeme 🙂 Ja odporúčam jogu a pokojne aj doma.

4. Osvojte si 6 úžasných ranných rituálov
Myslím, že každý jeden z týchto šiestich je dôležitý, no ten posledný rituál je predsa len soľ nad zlato. Vyskúšajte, uvidíte samy. Každé vaše ráno (bez ohľadu na to, aké počasie bude vonku) môže byť perfektné.

5. Vážte si samu seba a hýčkajte sa
Áno, toto je dôležitý bod, ktorý platí celoročne, každoročne, navždy. Alfa a omega spokojného života je byť spokojná sama so sebou, vážiť si samu seba. Vedieť, že je v poriadku to, že nikto nie je dokonalý, ani vy. Hýčkať svoje telo, svoju dušu, robiť niečo, pri čom strácate pojem o čase a priestore a cítite sa šťastná. Robiť to tak často, ako sa len dá.

 Lu

Prečítajte si tiež: Ak chcem niečo, čo som ešte nemala, musím urobiť niečo, čo som ešte neurobila

 

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.