6 dní po sekcii musí Lucia Nicholsonová do práce

Keď mužom chýba ľudskosť, chýba im úcta voči ženám a moc je pre nich tak opojná, že sa začnú diať desivé veci a jedna z nás musí 6 dní po sekcii plnohodnotne pracovať.
Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová musí 6 dní po sekcii plnohodnotne pracovať.
Viem, čo je byť matkou. Viem, čo je to pôrod a viem aj to, ako chutí, byť pracujúcou matkou. Neviem, aké je to, ísť 6. deň po pôrode do práce, a po sekcii už vôbec nie.
Ak by sa ma niekto opýtal, či je možné, aby niekto takúto hrubosť vykonal na žene-matke a na jej dieťati, povedala by som, že nie.
Dnes, žiaľ, by bola moja odpoveď kladná. Stalo sa to a stalo sa to pred očami nás všetkých.
Som šokovaná, že sa niečo také môže udiať v civilizovanej spoločnosti. Som šokovaná z toho, ako mužom chýba úcta voči ženám – matkám. Som šokovaná z toho, ako ľuďom chýba ľudskosť.
Obraz o tom, čo dnes prežíva podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová, si môžete urobiť aj na základe toho, čo dnes napísala a umožnila nášmu magazínu Ženy so štýlom, aby napísané bolo uverejnené.

Vyjadrenie Lucii Nicholsonovej ku komentárom na sociálnych sieťach.

lucia nicholsonovaViera Čmelková: Každá normálna žena by bola dní po pôrode doma na materskej

Teraz dostávam veľa takýchto komentov, takých čo súdia a odsudzujú bez toho, aby vedeli. Takých, čo majú pocit, že musia chrániť môjho syna. Nemám energiu odpovedať všetkým, tak to urobím naraz.

Naozaj si všetci myslíte, že ma baví 5 dní po pôrode s niťou na bruchu navliecť sa do šiat, ktoré sú mi malé a ísť šaškovať do parlamentu? Že ma baví odísť od môjho syna a vymeniť pohľad naňho za pohľad na ľudí, ktorých by som najradšej vytesnila nie na šestonedelie, ale navždy? Naozaj si myslíte, že by som niečo také urobila, aby som dokázala niečo sama sebe? Ak áno, ani nečítajte ďalej.
Minulý týždeň sa mi tí, ktorí sa tvária na gentlemanov na čele s A. Dankom vyhrážali, že ak nebudem plniť svoje povinnosti bezprostredne po pôrode, dajú ma odvolať a vymeniť. Potom mi naplánovali služby v parlamente od dnešného dňa. Keď to písali, boli presvedčení, že zlyhám. Mala som im dať zámienku? Tu vôbec nejde o mňa, predsa. Tam vonku sú tisíce žien, ktoré sú matkami a pracujú, len sa o nich nepíše. A narážajú na rovnakých nadriadených ako sú tí moji – na takých, ktorí sú presvedčení, že sú len dva typy žien – tie s dlhými nohami na reprezentovanie a tie s reťazou v kuchyni. A urobia čokoľvek, aby tým ostatným dokázali, že zlyhajú, že jednoducho nie sú dosť dobré na to, aby vedeli skĺbiť rodinný a pracovný život. A tak som si povedala, že nie kvôli sebe, ale kvôli nám všetkým, im nedám zámienku, že to dám, aby videli oni aj im podobní tam vonku, že sa mýlia, že sme v 21. storočí a ženy majú mať možnosť voľby a ostatní by to mali rešpektovať. 
Môjho syna nemusí nikto chrániť a už vôbec nie nejakí alfasamci, ktorí len hrajú svoje trápne etudy na to, že sú skvelí otcovia. Vychovala som dve úžasné deti a vychovám aj to tretie a urobím tak aj vďaka tomu, že doma mám niekoho, kto je skutočný otec. A taký chráni predovšetkým svoje vlastné deti a nie deti niekoho iného, ako sa vám snažia nahovoriť páni Andrej Danko a Andrej Hrnčiar. Hanba vám, páni, a odporúčam vám, aby ste si meno môjho syna ani len nebrali do svojich úst.

p.s. dovolim si updatnut tento status, nakolko sa ma viaceri – resp. viacere pytate, ci dojcim, asi to je meratelny index toho, aka som matka, predpokladam. tak vedzte, ze som ako chodiaca mliekaren, cez den dojcim kazdu 1,5 hodiny, v noci raz az dvakrat. prveho syna som dojcila 10 mesiacov, dceru 15 mesiacov bez prikrmovania a Kuba budem co najdlhsie, kedze si uvedomujem, ze viac deti uz asi neporodim a tak si to riadne uzijeme. ak by ste este cokolvek chceli vediet, mile zatrpknute sudkyne, smelo do toho 🙂 ak chvilu nebudem odpisovat, dojcim 🙂

p.s. a vam vsetkym ostatnym, co ste pochopili pointu a verite, ze kvoli tomu, co som urobila este nemusim byt krkavcia mater, a ze tu ide o princip vacsi ako je nicholsonova, vam vsetkym zo srdca dakujem:) ani neviete, co pre mna vasa podpora znamena…
priatelia, naozaj uz nechcem nikoho molestovat, ani otravovat mojou osobou a tym, co so mnou je a bude, uvedomujem si, ze kazdy mate ine starosti a ja som tu na nieco celkom ine… ale tento e-mail, ktory mi poslali vcera vecer z kancelarie A. Danka musim zdielat. Vedeniu sa zda, ze mam malo sluzieb, chcu, aby som si ich doplnila. Len pripominam, ze pan Danko po operacii chybal na celej schodzi a nikto ho neodvolaval. Ja som tlacena k tomu, aby som 6 dni po sekcii podavala plnohodnotny vykon. Inak ma odvolaju.

Mail, ktorým boli Lucii Nicholsonovej delegované pracovné povinnosti.

From: Varghová, Barbora

Sent: Tuesday, September 6, 2016 7:24 PM

To: Čonková, Lea; Nicholsonová, Lucia (asistent)

Cc: Horná, Natália; Knapp, Ján, JUDr.; Čižmáriková, Zuzana

Subject: Doplnenie chýbajúcich časov v harmonograme vedenia 9. schôdze NR SR

Importance: High

Vážená pani podpredsedníčka NR SR, p. Lucia Ďuriš Nicholsonová,

týmto si Vás dovoľujem požiadať o písomné doplnenie piatich hodín vedenia 9. schôdze NR SR, ktoré sú vyhradené pre Vás ako podpredsedníčku parlamentu, keďže časy vedenia schôdze rozvrhnuté v harmonograme sú nasledovné: predseda A. Danko – 18 hodín, podpredseda B. Bugár – 16 hodín, podpredseda M. Glváč – 15 hodín, podpredseda A. Hrnčiar – 15 hodín, a pre Vás sme si dovolili vyčleniť najmenej, a to 14 hodín vedenia schôdze. Preto Vás úctivo žiadame doplniť zvyšných 5 hodín v harmonograme vedenia schôdze, ktoré Vám tam chýbajú. Zajtra ráno otvára schôdzu p. podpredseda A. Hrnčiar.

Veľmi pekne ďakujem za skoré vybavenie našej žiadosti,

S úctou,

Bc. Barbora Varghová

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Žena so štýlom, áno, som žena, ktorá má štýl, tak ako každá z vás. Mám svoj štýl, ktorý je mojím vyjadrením sa. Mám svoj štýl a vďaka nemu nesplyniem s davom. Ten štýl ide zvnútra a ja sa mu plne oddávam.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.