Andie MacDowell, krásna herečka žijúca s deťmi na farme

Andie MacDowell, romantická a pôvabná kráska s očarujúcim úsmevom. Herečka a modelka je zároveň trojnásobná matka. Je známa z filmov Tarzan či Štyri svadby a jeden pohreb. Ale tiež je známa vďaka dokonalej tvári a spolupráci s kozmetickou značkou L’Oréal.

Andie MacDowell, občianskym menom Rosalie Anderson, sa narodila 21. apríla 1958, v malom mestečku Gaffney, v Južnej Karolíne, v USA.
Vyrastala ako najmladšia zo štyroch dcér. Keď mala šesť rokov, rodičia sa rozviedli.
Matka prepadla alkoholu.
Andie už ako malé dievčatko doma predvádzalo svoje vystúpenia tanca a spevu. V hraní pokračovala aj na strednej škole, kde sa stala členkou divadelného súboru. Keď mala dvadsať, prerušila vysokoškolské štúdium a odišla do New Yorku, aby začala pracovať ako modelka, pre agentúru Elite Model.

O niečo neskôr jej zomrela mama na infarkt. Pre Andie to bola veľká rana, z ktorej sa dostávala dlho. O dva roky nato sa zoznámila s módnym návrhárom Paulom Qualleyem, ktorého si v roku 1986 vzala za manžela. Majú spolu syna Jistina a dcéry Rainey a Sarah Margaret.

Manželstvo sa po trinástich rokoch rozpadlo.

Andie sa vydala ešte raz, v roku 2001 za Rhetta Hartzoga. Vzťah vydržal len 3 roky.

Pred filmovú kameru sa prvýkrát postavila v roku 1984 v úlohe Jane, v dobrodružnom filme ,,Príbeh Tarzana, Pána opíc“.
Odvtedy začala navštevovať herecké kurzy a hneď nato sa úspešne presadila skvelým výkonom v psychologickej snímke ,,Sex, lži a video“. Za rolu bola nominovaná na Zlatý glóbus a tiež ocenená Cenou losangelských kritikov. V ďalších filmoch svoj herecký talent len potvrdzovala. Obsadzovali ju už ako hviezdu, zväčša do rolí romantických a krehkých žien, ale i do náročnejších úloh. Známa je romantická komédia ,,Zelená karta“, kde jej hereckým partnerom bol Gérard Depardieu.

S ďalšou veľkou hereckou hviezdou, Bruceom Willisom, hrala v akčnej komédii ,,Hudson Hawk“. V roku 1997 získala Cézara za Celoživotné dielo. Okrem herectva aj naďalej pokračovala v modelingu. Je známa spoluprácou pre značku ĽOréal.

Aj keď dnes Andie už nehrá až tak veľa, modelingu sa venuje stále. Krásna žena s dokonalou pleťou, štíhlym telom a úsmevom na perách, to je Andie, ktorej by nik nehádal jej vek.
Andie MacDowell žije na farme v Montane, spolu so svojimi deťmi.

Z jej filmografie spomeniem najznámejšie filmy: Príbeh Tarzana, Pána opíc, Sex, lži a video Zelená karta, Objekt krásy, Štyri svadby a jeden pohreb, Pištoľníčky, Harrisonove kvety
A tiež u nás obľúbený seriál ,,Zátoka nádejí“.

Zaujímavosť

Manželka božského ,,Káju“, Ivana Gottová sa potešila stretnutiu s Andie MacDowell pri jej poslednej návšteve v Prahe.
Obe dámy sa poznajú už dlhšie, ešte z doby, keď Andie natáčala film ,,Harrisonove kvety“ v Prahe a Gottová jej vtedy robila asistentku.

,,Andie sa vôbec nezmenila, zato jej tri deti sa zmenili k nepoznaniu“… povedala Gottová.

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Victoria Beckham, bývalá “spajska”, dnes nóbl mama

 

Zdroj:/https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=cs&u=http://zivotopis.osobnosti.cz/andie-macdowell.php&prev=search

 

 

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.