Deviate piatkové slovo šéfredaktorky

Môj život sprevádza množstvo príjemných zmien. Zvykla som si vstávať každé ráno po piatej. Mám pocit, akoby sa so mnou prebúdzala k životu celá príroda. Zamilovala som sa do piatich starších mužov, s ktorými cvičím každé ráno. Sú to piati tibeťania a cvíčím s nimi pravidelne od uverejnenia našej prvej 15 minútovky, ktorej boli súčasťou. Po odcvičení som plná energie a pripravená čeliť všetkému na tomto svete pre svoje deti, svojho muža, pre seba, svoju rodinu a dobro všetkých a všetkého, čo mi je drahé. Rána, kedy nás budila naša malá dcérka sú preč, za týmito ránami mi nie je smutno, ale je mi smutno za tým bábätkom – našou malou dcérkou, ktorá nás budila. Dnes je z nej veľká školáčka, ktorá je takmer samostatná, a to mi pripomína spravodlivo plynúci čas pre nás všetkých, a to, že už žijeme inú, novú kapitolu nášho života. Veľmi si prajem, aby každá táto kapitola nášho života bola kapitolou, ktorú si správne prečítame a zažijeme tak, aby sme boli pripravení na tie ďalšie.

Tento týždeň nám do redakcie prišiel list od študentky gymnázia, ktorého obsah sme v plnom znení uverejnili. List adresovala do budúcnosti svojmu 45-ročnému ja. Tento list ma pri jeho čítaní posadil hlboko do kresla, bojujúc so slzami som ho čítala a psychohygiena začala. Fantázia pracovala, a to, čo som čítala, som mala pred očami. Videla som študentku a zároveň som ju videla ako 45 ročnú ženu, ktorá číta list, ktorý si sama sebe napísala, keď mala 17 rokov. Videla som i seba ako mladú študentku, ktorá bola plná očakávaní, radosti zo života a mala kopec krásnych snov. I keď nemám ešte 40 rokov, tento list zasiahol moje vnútro a pripomenul mi, že ten čas sa blíži. Pripomenul mi moje hodnoty v živote. Pripomenul mi minulosť a moje radosti i bolesti z nej. Čo všetko sa študentke, ktorá napísala tento list, z jej snov splní? Verím, že všetko. Jej sny sú mi veľmi blízke. Verím, že si tento list ako 45 ročná prečíta a emócie, ktoré sa určite dostavia, urobia svoj očistný proces. Povedať alebo napísať do budúcnosti sebe samej je plné uvedomenie si nezastaviteľne plynúceho času a našej pominuteľnosti. Tento list ma motivoval k tomu, aby som si pre seba nahrala video, ktoré som sa rozhodla aj uverejniť a bude súčasťou našej novej pondelkovej 15 minútovky ženy so štýlom.

Vidíme sa v pondelok :).

Vaša, tiež so štýlom, Katarína.

 

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Žena so štýlom, áno, som žena, ktorá má štýl, tak ako každá z vás. Mám svoj štýl, ktorý je mojím vyjadrením sa. Mám svoj štýl a vďaka nemu nesplyniem s davom. Ten štýl ide zvnútra a ja sa mu plne oddávam.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.