Ikona komediálneho sveta: Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres je úspešnou komičkou už od roku 1980. Vďaka nekončiacemu úspechu jej dennej talkshow, rovnako ako aj vďaka filmovému príbehu Hľadá sa Dory, kde hlavnej postave prepožičala svoj hlas jej popularita neklesá.

Keď je niekto na očiach verejnosti tak často ako Ellen, môžeme si myslieť, že o ňom vieme všetko. Najmä ak ho vidíme v televízii niekoľkokrát za týždeň.

No opak je pravdou. Ešte je stále mnoho vecí, ktoré o Ellen DeGeneres nevieme.

Ellen sa narodila v Metairie, Lousiana 26. Januára 1958 a má nemecké, francúzke, anglické a írske korene. Rovnako ako jej brat Vance bola v detstve príslušníčkou náboženskej organizácie Christian Scientist a práve kvôli tomu do svojich 13 rokov nikdy nenavštívila lekára, ani nebrala žiadne lieky. Keď mala trinásť rokov, z organizácie vystúpila, no ako sama hovorí, v Boha verí dodnes.

Kým nezačala byť populárnou komičkou, vystriedala niekoľko zamestnaní. Predávala ustrice, robila barmanku a sevírku či dokonca predávala vysávače.

Jej komediálna kariéra oficiálne odštartovala v  roku 1980, keď začala hrať v malých kluboch a kaviarňach. Dva roky nato ju časopis Showtime nazval najzábavnejšou osobou v Amerike.

Johnny Carson pozval Ellen, aby sa s ním rozprávala na gauči v jeho The Tonight Show. Toto bolo považované za obrovskú česť pre každého komika v tej dobe a Ellen bola prvá žena, ktorej sa tejto pocty dostalo.

Predtým, ako začala hrať vo vlastnom sitcome, Ellen odmietla úlohu v masovo populárnych Priateľoch. Môže to znieť ako nedobré rozhodnutie, ale kariéra DeGeneres sa ukázala byť vporiadku. Keď už hovoríme o filmoch, Ellen prešla konkurzom na úlohu v Pulp Fiction (ako Jody) pred tým, než bola úloha venovaná Rosanne Arquette. Táto úloha bola na míle vzdialená jej osobnosti.

DeGeneres kedysi žila v byte, ktorý bol použitý v hororovom hitovom roku 2014 Annabelle. Vyjadrila sa, že aj ona sa v tom byte bála.

Keď cvičí na stacionárnom bicykli, musí pri tom pozerať obľúbený televízny kanál Animal planet. Ktovie, môžno pri milých zvieratkách ide cvičenie ľahšie. Od roku 2008 je vegánkou a ako dôvod uvádza jej lásku k zvieratám.

Od prezidenta Baracka Obamu 22. novembra 2017 získala Prezidentskú medailu slobody, najvyššiu možnú cenu pre civilistov v Spojených štátoch.

Na svojom konte má tri hlasové úlohy vo videohrách: dvakrát ako rybka Dory a raz ako pôvodná postavička v hre z roku 1996, 9: The Last Resort, v ktorom sa objavili aj významné hviezdy ako Cher, Stephen Tyler a Christopher Reeve.

 

S láskou Nel

 

Zdroj: www.eternallysunny.com

 

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.