Jeho výsosť ŠPERK! Viete, aké sú jeho trendy na rok 2016?

Výnimočnosť je ukrytá v každej z nás. Šperk len podčiarkuje krásu a osobitosť ženy.
Iste so mnou súhlasíte, že prejav lásky môže byť akýkoľvek, od pohladenia, milého slova, zaľúbenej sms-ky, malého nečakaného darčeka, kvetu, až po tie najväčšie, akým je šperk. sperk2Tie bývajú darované skôr k významnejším udalostiam, ale samozrejme, ak ich dostaneme aj v inú nečakanú dobu, každú z nás potešia. V súčasnosti šperk plní najmä dekoračnú funkciu. V minulosti, však tomu tak nebolo. Šperky mali funkciu platidla. Neskôr ich fuknčná stránka ustúpila a začali sa vnímať čoraz viac ako ozdobné predmety. Stali sa symbolom spoločenského postavenia ich nositeľa. Niektoré kultúry im pripisovali ochranné schopnosti. Nakupovanie šperkov je udalosť. Muži majú častokrát dilemu. Premýšľajú, či sa trafia do vkusu svojej nežnej polovičky, farby, tvaru, možno i veľkosti (ak ide o prsteň). V tom prípade veľmi záleží na predajnej poradkyni, ktorá napomáha pri výbere. Ak ste pri nákupe osobne aj Vy, je to o to jednoduchšie, teda pokiaľ viete, čo chcete. No v záplave jagajúceho sa tovaru, to nebýva nikdy jednoduché.
K jedinečnej žene, patrí jedinečný šperk. No šperk by mal ladiť aj ku konkrétnemu typu a povahe ženy. Záleží, či sme romantické duše, športovo založené, temperamentné, či úspešné ženy preferujúce skôr klasickú eleganciu.
Tak ako oblečenie, aj šperky podliehajú módnym trendom. Preto Vám prinášam trendy na rok 2016.
Medzi nové hity do šperkovnice určite patria:

Kombinované a vrstvené šperky – ,,stackables“ je to štýl, akým sa šperky nosia.
To, čo bolo v minulosti tabu, je teraz dovolené. Kombinovanie rôznych farieb, kovov, vzorov ale i počtu šperkov. Úplne originálne je využiť farebný kontrast všetkých troch odtieňov zlata, ružového, žltého a bieleho. Ďalšia možnosť kombinovať farebné kamene podobných odtieňov, alebo kontrast čiernej a bielej.
Vintage šperky sú vnímané ako investícia, ktorá sa stane raz súčasťou rodinného majetku. Mali by byť nadčasové, aby sa z nich mohli tešiť aj ďalšie generácie. Najnovšie sa presadzujú medzi zásnubnými prsteňmi.
Ružové zlato zažívalo svoju najväčšiu slávu zhruba pred sto rokmi a teraz sa opäť objavilo medzi horúcimi trendmi. Ako prví začali výrobcovia hodiniek a po nich dizajnéri šperkov. Jemný pôvab ružového zlata podčiarkujú romantické detaily v podobe prírodných motívov a krehkých vĺn, ktoré boli obľúbené predovšetkým vo viktoriánskej dobe.
Šperky ,,Halo“ štýl – ,,svätožiara“ patria medzi veľmi obľúbené. Je to vlastne drahokam obklopený kruhom menších drahokamov, čo vytvára efekt podobný svätožiare. Zdobia sa tak náušnice, náhrdelníky i prstene.
Kruhové náušnice sa opäť vracajú na výslnie, väčšie i menšie a sú osádzané drahokamami.

Zaujímavosti:
Vedeli ste, že muži boli prví ktorí, nosili šperky? Šperky používali v staroveku ako symbol spoločenského postavenia, alebo ako amulety, ktoré ich mali ochraňovať v boji.
Najstarší nájdeným šperkom sú drobné mušle potiahnuté červenou hlinou. Vek týchto šperkov sa odhaduje na 82 000 rokov.
U nás najznámejšie značky: Cartier, Tiffany, Swarowski.
Najväčšia perla na svete tzv. Perla Alaha (pripomína tvar Alaha v turbane), vyprodukovaná najväčším žijúcim morským škebľovým mäkkýšom, má priemer 24 cm a váhu 6,4 kg.

Dnes sa už šperky nenosia len na výnimočné dni. Výnimočné dni, si ,,ženy so štýlom“ urobia kedykoľvek. 🙂

Vaša Iwka

https://www.sperky-a-diamanty.sk/napoveda/zaujimavosti/trendy-vo-svete-sperkov-na-rok-2016

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.