Keď je práca koníčkom alebo koľko šikovných ľudí tu na Slovensku máme

práca_konicek

Predstavte si to spolu so mnou. Každý deň vstávate a tešíte sa. Otvárate oči a na tvári máte úsmev. Nie, dámy, nie je víkend. 🙂 Je klasický pracovný týždeň a vy vstávate z postele plné elánu. Viete, že idete robiť TO, čo vás baví a je to TO pravé.

Odkedy premýšľam, čím sa umývam a čo si na seba natieram (viete vôbec o tom, aké barbarstvá na nás pácha kozmetický priemysel?), najmä odvtedy sa mi rozšírili obzory a našla som ľudí, ktorí môžu povedať, že práca je ich koníčkom.

Zistila som, že tu máme veľa šikovných ľudí s obrovským odhodlaním.

Vďaka za nich, sú určite aj inšpiráciou. Ich možno na začiatku malé firmičky každým rokom rastú a dnes už je to tak, že ich práca ich nielen baví, ale aj živí. Možno práve preto, že na začiatku si išli tvrdo za svojím a popri rozbiehaní vlastnej firmy ešte chodili aj do práce. A tak pracovali piatky, víkendy, sviatky … od nevidím do nevidím. Či už predávajú vlastnú značku ponožiek, čistej prírodnej kozmetiky alebo tašiek, sú tu medzi nami a nie je ich teda málo.

Páči sa mi, ako títo ľudia na sebe pracujú. Častokrát je za tým určite aj kopec driny, ktorú nemôžeme a ani nemáme šancu vidieť. Niektorí napríklad aj v zime stoja vonku a predávajú svoje výrobky, pretože ako inak sa o nich my ostatní dozvieme? Páči sa mi aj to, ako sa mnohé šikovné Slovenky a Slováci delia s nami o svoje príbehy, skúsenosti či znalosti napríklad aj prostredníctvom kníh. Mnohí majú čo povedať a robia to naozaj dobre.

Skrátka, keď je práca zároveň i koníčkom, je to vidieť a cítiť.
Viete, ako sa to hovorí – keď ju miluješ, nie je čo riešiť …
🙂

Lu

Prečítajte si tiež: Na veku nezáleží, lepšie neskôr, ako nikdy

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.