Letné pondelkové zaujímavosti – Jánošíkove diery

To, že máme aj na Slovensku množstvo prekrásnych miest a zákutí, vie každá z nás. Múdri ľudia hovoria, že v krajine, kde sme sa narodili, by sme mali nájsť miesta, ktoré nám pomôžu upokojiť sa v uponáhľanom živote, načerpať silu. V rodnej krajine žili a žijú naši predkovia, je to krajina známa. Aj my máme také miesta a každé je niečím iné, výnimočné.
Jedným z takýchto miest sú aj Jánošíkové diery. Táto nádherná časť prírody sa nachádza v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec.

Navštíviť Jánošíkové diery v lete, v čase letných teplôt, ktoré sa šplhajú nad 30 stupňov, je osviežujúce, pretože budete prechádzať miestami, v ktorých sú vodopády.janosikove_diery_vodopad

V Dolných dierach, Nových dierach a v Horných dierach sa nachádza viac ako 20 vodopádov. Toto krásne miesto, ktoré vytvorila príroda je domovom mnohých zaujímavých živočíchov a rastlín.

Do dier sa dostanete z obce Terchová-Biely Potok, parkovisko pri hoteli Diery a z obce Štefanová-parkovisko.

Dolné diery, v ktorých sa nachádza náučný chodník, je turistickou trasou, ktorá je pomerne nenáročná, stretnete tu mnoho rodičov s deťmi a uvidíte 2 vodopády.

Nové diery boli sprístupnené ako posledné, nachádzajú sa tu 4 vodopády.

Horné diery sú v čase veľkých dažďov a v zimnom období uzavreté. Tu sa môžete pokochať 9-timi vodopádmi.

Pozrite si video, tu slová nestačia. 🙂

Redakcia

Facebook komentár
Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.