Madonna, milovaná aj zatracovaná

Keď sa po vie Madonna, mnohým z nás začnú v hlavách znieť jej populárne a chytľavé pesničky. Milovaná aj zatracovaná, no málokto vie, že jej IQ dosahuje číslo 140.

Madonna sa narodila 16. augusta 1958 v meste Bay City v štáte Michigan ako Madonna Louise Veronica Ciccone. Mnohí ľudia sú hrdí na to, odkiaľ pochádzajú, ale nie Madonna. V národnej telvízii raz nazvala svoje rodné mesto smradľavým mestečko v severnom Michigane.

V časopise Vanity Fair opísala samú seba v detstve ako osamelé dievčatko, ktoré hľadalo niečo, nebolo rebelkou, neholilo si odpazušie a nenosilo make-up ako normálne dievčatá, ale študovalo a nosilo dobré známky. Chcela sa stať Niekým.

Panenstvo stratila na zadnom sedadle Cadillacu, ako neskôr opísal jej brat Christopher Ciccone v knihe Život s mojou sestrou Madonnou.

Svoj album True Blue venovala vtedajšiemu manželovi Seannovi Pennovi, ktorý bol pre ňu najúžasnejším mužom na svete. V roku 1992 prežila osemmesačný intenzívny vzťah s raperom Vanilla Ice, hovorí sa, že mu volávala uprostred noci, aby sa uistila, že nie je s inou ženou. Randila tiež s Tupacom, Johnom F. Kennedym mladším, Antoniom Banderasom či Lennym Kravitzom. V októbri 1996 porodila dcérku Lourdes Maria Ciccone Leon, ktorú má so svojím trénerom Carlosom Leonom. Otcom jej syna Rocca je režisér Guy Ritchie.

Verte tomu alebo nie, ale Madonna svoju hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy nemá. V roku 1990 ponuku odmietla. Spokojná hovorkyňa Walk of Fame Ana Martinez-Holler tvrdí, že Madonna bude musieť byť opätovne nominovaná, no dodáva, že nominácia sa opäť pravdepodovne skončí odmietnutím.

Hoci je speváčkou, Madonna účinkovala dohromady v 22 filmoch. V Guinesovej knihe rekordov je zapísaná ako najpredávanejší autor zvukových nahrávok – jej albumov sa predalo viac ako 200 miliónov kusov.

Na cenu Grammy bola nominovaná osemnásť krát a z toho päťkrát ju vyhrala. Od pätnástich rokov je vegetariánkou a nenávidí oranžovú farbu.

Madonna sa dostala do povedomia ľudí ako ochránkyňa práv žien, potom, ako celý svet obleteleo video s jej ďakovnou rečou na Billboard Award, kde otvorene hovorí o sexizme a nenávisti k ženám a o prekážkach, ktorým ako žena musela čeliť na ceste za slávou v hudobnom priemysle.

 

S láskou Nel

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.