Pondelkové návody: „Ako sa starať o pleť v zime“

Samy viete, že starostlivosť o pleť je iná v zime a iná v lete. Kým v lete sú vhodné práve ľahučké krémy, v zime je potrebné používať výživnejšie krémy.
Častokrát sa práve v zime aj z mastnej či zmiešanej pleti môže stať suchšia, pretože chladné počasie, vietor a mráz nie sú zrovna jej najlepšími priateľmi.

1. krokvymeňte prípravky, ktoré používate v teplom období za vhodnú kozmetiku na zimné obdobie. Výborným pomocníkom počas celého roka sú pleťové oleje podľa typu pleti a ročného obdobia (ľahšie oleje v lete, v zime naopak hutnejšie). Ak sa s olejmi nekamarátite, potom zvoľte hutný výživný krém, ktorý na pleti (podobne ako pleťový olej) vytvorí ochranný film. V takom prípade hľadajte prírodné krémy s obsahom vitamínov, kvalitných olejov a masiel. Odporúčame vyskúšať aj surové nerafinované bambucké maslo, ktoré je jedným z najmultifunkčnejších vecí v našich kúpeľniach. Týmto prírodným zázrakom sa môžete namazať od hlavy až po päty a suchá pokožka v zime bude dávno minulosťou. Tvár po vyčistení navlhčite pleťovou (ružovou) vodou a potom naneste v tenkej vrstve bambucké maslo.

2. krok – doprajte si kvalitnú pleťovú masku podľa vášho typu pleti aspoň raz týždenne. Vynikajúce sú ílové pleťové masky alebo aj jednoduchá a božská maska z avokáda. Navyše sú úplne prírodné a v tomto chladnom období sú balzamom pre pleť a v rámci relaxácie aj pre dušu. A čo je najlepšie, vždy si ich môžete čerstvo pripraviť samy doma.

3. krok – ak je to možné, raz mesačne navštívte kozmetičku. Zároveň treba pripomenúť, že niektoré kozmetické procedúry je najvhodnejšie absolvovať práve v zime (napríklad laserové ošetrenia).

4. krok – dbajte na dostatočnú hydratáciu, pite dostatočné množstvo čistej vody a doprajte si každý deň ovocie a zeleninu. Rovnako nezabúdajte na pohybdostatok spánku. Zdravý životný štýl a rovnako tak nezdravý životný štýl sa na vašej pleti odrazí, a preto je základom. Kvalitná kozmetika je už len čerešničkou na torte.

 

Redakcia Ženy so štýlom

Prečítajte si tiež: Pondelkové návody: „Ako vrátiť do vzťahu vášeň“

Facebook komentár