Prázdninová cesta v čase

Keď sa povie dovolenka, častokrát sa v duchu vidíme v lietadle alebo na pláži ďaleko od kolotoča povinností bežných dní. K cestovaniu do diaľok neodmysliteľne platí aj časový posun. Najmä při ďalekých cestách za oddychom a dobrodružstvom si hodinky posúvame tak, aby ladili s miestnym časom destinácie, do ktorej sme sa vybrali. Pri cestovaní v Európe si zvyčajne čas posúvame o hodinu či dve. Viete si predstaviť, že sa na dovolenku vyberiete na miesto, kde sa píše rok 1870 a pritom si hodinky nemusíte prestavovať vôbec?

Len dve hodinky autom z Bratislavy môžete zaparkovať na mieste, kde zastal čas, na mieste, kde ľudia žijú v priateľskom vzťahu so zvieratami a platia tam obyčajné ľudské zákony. Na mieste, kde dôstojnosť každého človeka je nedotknuteľná a kde každý žije s ohľadom na prírodu. Na mieste, kde sú muži mužmi a ženy ženami.

Vo Westernovom mestečku Boskovice sa na mieste opusteného pieskovcového lomu preháňajú kovboji na koňoch. Saloon 1870, Šedí Vlci alebo štýlová cukrárnička na námestí Main Street pozývajú na ochutnávku miestnych špecialít, indiánska dedinka ponúka nevšedné zážitky a vyschnuté koryto rieky ukrýva cenné poklady.

 

Namiesto koruny platí dolár

Westernové mestečko sľubuje autentické prostredie divokého západu a to nielen kvôli dobovým stavbám či ľuďom v kostýmoch, ale tiež vďaka vlastnej mene. Jeden Boskovický dolár zodpovedá jednej českej korune.

 

Zábava pre veľkých i malých

V areáli mestečka si svoje nájdu veľkí i malí. Tí najmenší si do sýtosti užijú El Pohodu s kŕmením rybičiek v malom jazierku, tí väčší si môžu požičať na prechádzku kozičku a ak budú odvážni, povozia sa na ozajstnom kovbojskom koni.  Na veľkých čaká strelnica Mr. Santiera a indiánska dedinka, kde si môžu vyskúšať streľbu z luku, alebo sa naučia zaobchádzať s tomahawkom. Ako to bolo naozaj s bandou Kučeravého Billa pri OK Corrali sa dozviete v divadle Tombstone –  alebo vtedy v Arizóne a každú sobotu je v Saloone 1870 country bál so živou kapelou.

 

Dychberúca konská show

Na pozadí skutočných historických udalostí uvidíte, že vzťah človeka a koňa bol nielen o zneužívaní konskej veľkosti a sily, ale často najmä o uzavretí večného priateľstva, porozumienia a lásky. Strhujúce emotívne predstavenie nenechá ani jedno oko suché.

Western

Niekedy netreba ísť ďaleko, aby sme sa vrátili k detským snom a znova sa mohli zahrať na kovbojov a indiánov. Tu sa nám nikto smiať nebude, práve naopak. Každý sa bude hrať s nami a rád.

 

 

Facebook komentár