Miesta, ktoré sú vraj len pre náročných

Mnohí z nás radi cestujú a objavujú nepoznané, alebo sa opätovne vracajú k obľúbeným srdcu blízkym miestam.
Cestovanie, ktoré má neopísateľné čaro, nás dobíja úžasnou energiou.
Ak by ste mali možnosť cestovať, kam by ste šli? Boli by to skvosty Slovenska, či exotika neznámych krajín? Je to vlastne jedno, podstatné, aby nás cestovanie robilo šťastnými.

Existujú však miesta, ktoré sú vraj len pre náročných.

Dubaj

dubai

Má povesť jedného z najdrahších miest. Je to mesto neobmedzených možností. Ponúka úžasné luxusné hotely s vynikajúcimi službami, začo si cestovatelia samozrejme patrične zaplatia. Vraj nie je nemožné, v uliciach bežne stretnúť človeka, venčiaceho svojho tigra. J Do povedomia mesta patrí aj obrovská botanická záhrada, ktorá je malým zázrakom Dubaja.

New York

newyork

Veľké jablko stojí určite za pozornosť. Mesto plné ľudí z celého sveta. Hovorí sa, že bývať v New Yorku, vôbec nie je lacné. Typické lacné sú v ňom len fast foody, oproti drahým gurmánskym špičkovým reštauráciám. Newyorské taxíky nie sú žlté náhodou. Za výber tejto farby je zodpovedný pán John Hertz, zakladateľ spoločnosti špecializujúcej sa na prenájom áut. Vraj niekde čítal, že žltá farba je najľahšie rozpoznateľná, čo je pre taxíky mimoriadne dôležité.

Sydney

sydney

Mesto sushi, pavúkov, žralokov… a tolerantných ľudí, s typickou frázou ,,No problem“… Okrem pohľadu na čarovnú Operu house, pri západe slnka z lode, stojí možno aj za pozretie miestna časť Surry Hills, priamo v centre. Je to vlastne Mekka pre homosexuálov. Pozrieť si travesty show, ako istý druh recesie, je zážitok na pobavenie, na ktorý sa ešte dlho spomína s úsmevom.

Londýn

londyn

K najdrahším európskym mestám patrí metropola Anglicka. Londýn je v súčasnosti najnavštevovanejším mestom na celej Zemi. Mesto so skvelou kultúrnou rôznorodosťou. V minulosti, v roku 1916, obchod Harrods predával balíček, ktorý niesol názov tzv.,,Uvítací balíček pre vašich priateľov.“ Obsahoval kokaín, morfín, striekačky a ihly.

Singapur

singapur

Singapur nie je až tak cestovateľskou destináciou, ale podobne ako Dubaj, má služby na vysokej úrovni. Je to jediný ostrovný mestský štát na svete. Nádherné zelené mesto plné záhrad, parkov, alejí, kde sa znečisťovanie trestá veľmi prísne. V Singapure je napríklad zakázané predávať žuvačky, získať ich možno na recept od doktora. Žuvačky totiž v minulosti spôsobovali v Singapure obrovské ťažkosti, pretože ich mnohí ľudia nechávali prilepené na rôznych miestach. Pokuta za ich vypľutie na ulici, sa pohybuje okolo 1000 dolárov.

Marrákeš

marakech

Druhé najväčšie mesto Maroka. Destinácia, ktorá láka svojou exotikou, nádhernými prírodnými krásami, voňavými jedlami, korením…

 

Vybrali ste si? Alebo Vás láka niečo celkom iné, súkromné, čo najďalej od civilizácie?
Čo tak nejaký ostrov?…

Ostrov, na ktorom budete mať svoje úplné súkromie, chalúpku v luxusnom prevedení, či absolútne luxusnú vilu s vlastnou plážou a úžasným pohľadom na zapadajúce slnko…
K tomu vlastný čln, vlastný kuchár, masér… Sú také…

Ostrov Panglao Island, Filipíny
Ostrov Medes, Španielsko
Ostrovy Turks a Caicos
Ostrov Baros, Maldivy

Ako každý nový rok čakáme na niečo zaujímavé, možno práve tento, nás prekvapí úžasným poznávaním nepoznaného…

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Sedem divov na Slovensku

 

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.