Baťov kanál, relax i pre náročných

Vodná cesta Baťov kanál bola vytvorená v 30.rokoch 20.storočia, a slúžila na zavlažovanie. Túto vodnú cestu využívala firma Tomáša Baťu, známeho podnikateľa na prepravu hnedého uhlia zo svojej bane, ktorá bola v Ratiškoviciach, do teplární v Otrokoviciach. Meno Baťov kanál oficiálne dostala 1.mája 2002 za účasti Tomáša Baťu ml.

Dnes sa Baťov kanál využíva na turistické účely. Plavba kanálom začína z prístavu, ktorý je v Skalici a končí v českom prístave, ktorý je v Otrokoviciach. Loď, ktorou sa budete plaviť si môžete zapožičať v prístave Skalica.

Baťov kanál lemuje cykloturistická trasa dlhá 80 km, a preto môžete stretávať mnoho lodí, na ktorých sú umiestnené aj bicykle.

batov_kanal_cyklistikaKanál hlboký priemerne 1,5 m, dlhý 60 km, spája slovenský a moravský kraj.

Na tejto 60 km trase sa budete plaviť cez 13 plavebných komôr, ktoré slúžia na prekonávanie výškového rozdielu, ktorý je 18,6 m. Preplaviť sa cez tieto plavebné komory je zaujímavé spestrenie plavby.

Počas plavby môžete zakotviť v niekoľkých prístavoch, ktoré ponúkajú služby pre turistov a zaujímavé miesta, ktoré by ste mali vidieť a spoznať. Sú to napríklad vínne sklepy v Petrove, ktoré patria medzi najstaršiu ľudovú architektúru v Českej republike. Skanzen v Strážniciach. Vo Vnorovskom prístave môžete vidieť unikátnu galériu na vode. Hvezdáreň a zámocký park na vás čaká vo Veselí nad Moravou.

Plavba Baťovým kanálom je zážitok, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

A tu máme pre vás video, ktoré vám napovie, čo vás čaká.

Redakcia

Zdroj:/http://www.prvaplavebna.sk/index.php/batov-kanal

 

Facebook komentár
Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.