Konštancia Uhorská a vína na Červenom Kameni

V nádhernom prostredí Hradu Červený Kameň, môžete zažiť deň ako z rozprávky.

Niečo o významnej žene, ktorá nechala postaviť hrad Červený Kameň. Červený Kameň je hrad s počiatkami siahajúcimi do 13. storočia. Jeho dejiny sa začali písať, keď česká kráľovná, Konštancia Uhorská nechala pred rokom 1240 na svojich majetkoch postaviť hrad, ktorý sa stal známym pod menom Červený Kameň. Konštancia bola druhou manželkou českého kráľa Přemysla Otakara I. Mala za sebou osem tehotenstiev, keď sa jej opäť v požehnanom stave prisnil zvláštny prorocký sen. Ocitla sa v ňom v prostredí svojej prepychovej šatne, kde mala samé nádherné, šperkami a zlatom zdobené kráľovské róby. Medzi nimi však uzrela i zvláštne sivé skromné rehoľnícke rúcho s previazaným povrazom, aké nosili nasledovníci svätého Františka z Assisi. V sne kráľovná Konštancia tak uvidela budúcnosť dieťatka, ktoré o niečo neskôr priviedla na svet.
Kráľovná matka si celé dlhé roky nevedela vysvetliť svoj predpôrodný sen. Pochopila ho až neskôr, keď jej dcéra Anežka vstúpila do rehole klarisiek a Konštancia vedno s dcérou založila nemocnicu.

V nádhernom prostredí Hradu Červený Kameň môžete zažiť deň ako z rozprávky.

Kedy? Už túto sobotu 1.10. 2016 od 13-tej hodiny.
Pivnice hradu Červený Kameň dýchajú históriou a sú jednými z najväčších pivníc v strednej Európe. V sobotu sa atraktívne pivnice malokarpatského regiónu otvoria a desiatky malokarpatských vinárov tu predstavia svoje vína.
Okrem lahodných vín môže každý ochutnať aj typickú grobskú gastronómiu, pagáčiky, koláčiky, štrúdle, či zrejúce syry. K dobrej nálade prispeje aj hudobný program.
Krásny jesenný deň môžete zakončiť prechádzkou v čarovnom prostredí zámockého parku, kde načerpáte pozitívnu energiu pohľadom na úžasnú jesennú premenu prírody.
Milovníci kvalitného vína, gastronómie a dobrej nálady sú vítaní.

Pozn.
Zabezpečená je kyvadlová doprava z Častej na Hrad Červený Kameň k autobusom prichádzajúcich z Bratislavy, Pezinka a Modry.

 

Vaša Iwka

Zdroj:/http://www.mvc.sk/sk/podujatia/vina-na-hrade-cerveny-kamen-2016
http://korzar.sme.sk/c/5106949/bol-november-1989-aj-zazrakom-ceskej-princeznej.html

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.