Rady a cviky pre ploché bruško

Brucho je partiou, ktorá je pre mnohé z nás najproblémovejšou. Dôležité je však vedieť, že cviky na brucho nespĺňajú len estetickú funkciu, ale sú taktiež dôležité zo zdravotných dôvodov. Posilnením brucha, posilňujeme rovnako aj svaly chrbta. Pre viditeľné výsledky je najdôležitejšia pravidelnosť, pestrosť cvičenia, ale aj zdravší spôsob stravovania. Ešte predtým ako sa pustíme do samotného tréningu, je tiež potrebné vedieť, že brucho sa odporúča cvičiť cca 2 krát za týždeň. Pri každodennom cvičení, môže dôjsť k  presileniu a takzvanému „prepáleniu“ svalov, čo nás odďaľuje od vytúženého cieľa.

Prvý cvik sú brušáky s nohami kolmo. Tento cvik patrí medzi najzákladnejšie cviky na brucho. Ľahneme si chrbtom na podložku. Ruky si dáme za hlavu a vystrieme nohy kolmo hore s mierne ohnutými kolenami. Následne budeme dvíhať vrchnú časť tela smerom hore. Dáme si záležať na tom, aby sme sa pri každom dvihnutí ruky dotkli špičiek nôh.

Druhý cvik – diagonálne skracovačky. Super cvik, ktorý pôsobí na šikmé brucho, takže si ním vypracujeme úzky pás. Ľahneme si na chrbát a vystrieme nohy i jednu ruku, ktorou sa budeme priťahovať k protiľahlej nohe. Cvik zopakujeme na obe strany.

Tretí cvik – skracovačky so zohnutými nohami. Tieto skracovačky sú cvikom, ktorý nesmie chýbať v našom tréningovom pláne. Ľahneme si na chrbát, ruky si dáme za hlavu a nohy ohneme do pravého uhla. Následne dvíhame vrchnú časť tela smerom ku kolenám a rukami tleskneme pod kolenami.

Štvrtý cvik je bicyklovanie. Patrí medzi „light“ cviky, ktorým výborne precvičíme spodné bruško. Ľahneme si chrbtom na podložku a ruky si dáme vedľa tela. Nohy zdvihneme tak, aby boli v kolenách mierne ohnuté. Následne striedavými pohybmi v kolenách bicyklujeme vo vzduchu. Pri tomto cviku sa budeme snažiť dýchať pokojne a pravidelne.

Piaty cvik – príťahy nôh k hlave, sú perfektnou bodkou na konci tréningu. Ľahneme si chrbtom na podložku a ruky si podložíme vedľa tela. Nohy zdvihneme mierne nad podložku a budeme ich následne zdvíhať smerom k hlave.

Každý cvik zopakujeme cca 15 – 20 krát, precvičíme 4 série. Pri pohybe hore sa nadýchneme a pri návrate do východiskovej polohy vydýchneme. Medzi každým cvikom a sériou budeme oddychovať 30 sekúnd.

Shoshi

Facebook komentár
Shoshi

Shoshi

Cítiť sa vo vlastnej koži dobre, je pre mňa niečo, ako nájsť zmysel života. Vo voľnom čase pravidelne športujem a donekonečna vymýšľam rôzne zdravé recepty. Je to pre mňa istý druh relaxu, kedy zabúdam na bežné životné starosti.