Sobotný inšpiratívny príbeh:”O slobode a spomienkach”

Bola raz jedna slobodná čajka. Lietala si v oblakoch, chytala mušky na obed, kúpala sa v  spŕške letných dažďov a vyzerala ako mnohé iné vtáky.

No mala jeden zvyk, ktorý ju od ostatných odlišoval. Každý deň, keď sa jej v živote prihodilo niečo významné, zdvihla zo zeme kamienok. Každý deň si svoju zbierku kamienkov prezerala, smiala sa nad tými, ktoré jej pripomínali radostné zážitky a plakala nad tými, ktoré je pripomínali tie smutné.

Čajka brala kamienky všade zo sebou, či lietala, alebo kráčala po zemi, a nikdy na ne nezabúdala. Prešli roky a slobodná čajka mala nazbieraných množstvo kamienkov a stále sa o ne starala, dennodenne si pripomínala zážitky s nimi spojené. Lietať bolo pre ňu čoraz ťažšie, až jedného dňa vzlietnuť vôbec nedokázala.

Nakoniec čajka, ktorá bola tak slobodná, nebola schopná už ani kráčať po zemi a nevedela sa sama ani pohnúť. Už viac nebola schopná chytiť ani mušku a jedinú úľavu jej občas poskytol jemný dážď. No čajka statočne znášala všetky ťažkosti, a úzkostlivo strážila svoje spomienky.
Po čase umrela od únavy a smädu. Zostalo iba úbohé vrecúško bezcenných kamienkov, ktoré ju ostatným lietajúcim čajkám pripomínalo ešte dlhý čas.

 

Redakcia Ženy so štýlom

 

Facebook komentár
Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.