Veľká tajná láska mocného muža trvala viac ako 30 rokov

Veľká tajná láska mocného muža trvala viac ako 30 rokov

Žena, o ktorej dlho nikto nevedel, a ktorej bývalý exprezident písal listy plné vášne.
Žena, ktorá bola v tieni vysokopostaveného muža, a ktorá ovplyvnila aj kultúrne projekty vo Francúzsku.
Milostný príbeh medzi François Mitterrand a Anne Pingeot bol zverejnený po 20-tich rokoch.
Celý príbeh sa začal veľmi dávno.
Anne Pingeot mala 14 rokov, keď k jej rodičom prišiel na návštevu François. Ich vzťah začal o niečo neskôr, keď mala Anne dvadsať a François 47 rokov.
V tej dobe bol ženatý, mal dvoch synov a pôsobil vo vrcholovej politike. V roku 1974 sa zaľúbenému páru narodila dcéra Mazarine.
Anne už začiatku vedela, že jej láska rodinu neopustí, aj kvôli svojej kariére. Pochopila, že musí byť finančne nezávislá. Preto študovala a stala sa konzervátorkou a kurátorkou umeleckých zbierok.
O dvadsať rokov neskôr sa na verejnosť dostali fotky Françoisovej tajnej lásky. Žiaľ dva roky na to podľahol rakovine. Na jeho pohrebe sa objavila po prvýkrát verejne aj Anne.
V živote Anny sa neobjavovali žiadni iní muži. Zato Francois, ktorý by sa o pár dní dožil 100 rokov, mal aj iné vzťahy. Dokonca dlho odolával mať s Anne dieťa.

13. októbra sa dostáva do predaja kniha s názvom ,,Listy Anne (1962-1995)“.
Je to súbor 1218 listov, zverejnených po 20 rokoch, ktoré svojej láske viac ako 30 rokov písal zosnulý francúzsky exprezident Francois Mitterrand.
Ľúbostné listy sú podľa kritikov dôkazom o jeho literárnom talente, ale aj o veľkej láske a vášni, ktorú pociťoval k Anne Pingeotovej.
Veľká láska Mitterrandovho života chce zostať aj naďalej v tieni, a tiež sa nebude zúčastňovať na žiadnej z prezentácii knihy.

Vplyv Anne Pingeot na François Mitterranda

Anne ako historička, mala veľký vplyv na Mitterrandove projekty v oblasti kultúry, napríklad na výstavbu známej presklenej pyramídy pred múzeom v Louvri, alebo aj na rekonštrukciu mosta Alexandra III. v Paríži.
V roku 2001 bola vymenovaná za členku Výboru historických a vedeckých prác v úseku archeológie a histórie stredoveku a modernej civilizácie.

 

Vaša Iwka

 

Zdroj:/http://www.teraz.sk/magazin/vo-francuzsku-sa-dostal-do-predaja-vyb/222533-clanok.html
https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=fr&u=http://www.lefigaro.fr/politique/2016/09/10/01002-20160910ARTFIG00133-un-recueil-de-lettres-de-francois-mitterrand-a-anne-pingeot-bientot-publie.php&prev=search
https://translate.google.sk/translate?Foto:/hl=sk&sl=fr&u=https://fr.wikipedia.org/wiki/Anne_Pingeot&prev=search

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.