Vianočné filmy, ktoré pohladia ženskú dušu

8766-176505Láska nebeská

Predvianočný Londýn a prekrásne milostné príbehy plné nadhľadu a humoru. Až je ťažké veriť, že ide o anglickú produkciu. Lásku nám tu odkrývajú v jej jemnej a plnej podobe.

Herecký koncert viacerých slávnych žien. Emma Thompson, Kiera Knightley, Laura Linney, Martine Mc Cutcheon…

Režisér Richard Curtis sa chystal natočiť 14 príbehov. Štyri z nich sa do filmu nedostali. Jeden bol príbeh lásky afrického páru, druhý príbeh o lesbickom páre, tretí o chlapcovi, ktorý zložil pre svoju vysnívanú spolužiačku pieseň, a štvrtý bol o dievčati na vozíčku.

 

miracle-on-34th-street-1994-20056Zázrak na 34. ulici

Klasický vianočný príbeh postavený na vzťahu matky a dcéry a viery vo Vianoce. Môžeme si užívať hlbokú dynamiku vzťahu medzi mamou, ktorá postupne ukazuje svoju pravú materkú lásku a dcérou, ktorá čisto verí vo Vianoce a prenáša túto dôveru na dospelých…

 

 

 

 

34 streetPôvodný film z roku 1947, ktorý si obľúbil celý svet s nezabudnuteľnou Maureen O’Hara a Edmund-om Gwenn-om.

 

 

 

 

cover_image-the-holiday-2006Prázdniny

Dve ženy, ktoré vo vianočnom čase hľadajú uvoľnenie zo svojich partnerských problémov tým, že si vymenia miesta, kde žijú. Jednoduchý námet a príbeh, ktorý vygraduje do poznávania hĺby lásky a partnerkých peripetií.

 

 

 

 

 

vianocneVianočné prázdniny

Neskutočne trpezlivá matka a manželka Beverly D’Angelo v nezabudnuteľnej rodinnej crazy komédii vo vrchole vianočných príprav a zaujímavých zvratov. Pozrite si rodinnú atmosféru rôznych podôb lásky a emócií.

 

 

 

 

marfaMrázik

Uzatvárame náš výber klasikou, ktorá nemôže chýbať v žiadnom vianočnom výbere filmov. Mrázik a stret dvoch úžasných hereckých postáv Nastenky v podaní Natalii Sedych a Marfuši v podaní Inny Čurikovovej.

Viete, že Marfuša jedla pod povestným stromom, kde čakala na Mrázika, miesto jabĺk cibuľu? V tom čase ani pre filmový štáb neboli jablká dostupné pre ich vysokú cenu.

 

Facebook komentár