V prvej časti voňavého manuálu ženy so štýlom sme sa venovali nielen histórii parfumov, ale i výberu správneho parfumu.
Ak si už vyberieme ten správny parfum, ako ho máme nosiť?
Parfum najlepšie pôsobí na miestach, kde pulzuje krv – na zápästí, za ušami, na kľúčových kostiach. Pekne sa rozvinie aj na čistých vlasoch (vhodnejšie sú na to toaletné vody). Ideálny je aj strek obľúbenej vône do vzduchu a prejsť ňou.. Zmyselné ženy si dávajú dokonca pár kvapiek pod kolenné jamky. Obsah flakónu sa rozlišuje zložením vonných kompozícií.
Parfum (Extrakt) ich obsahuje 15-30 %
Parfum.voda (Eau De Parfum) 8-15 %
Toalet. Voda (Eau De Toilette) 4-8 %
Kolínska voda (Eau De Cologne) 3-5 %
Parfumy môžeme rozdeliť na každodenné, slávnostné, letné či zimné. Preto je dnes bežné mať viac druhov parfumov. Tie ľahšie sú ideálne na bežný deň a na večerné príležitosti sa hodia i viac korenistejšie, ťažšie. Aj keď sa to nezdá, z vône môžeme načerpať energiu. Ide hlavne o svieže vône v lete.
,,Vôňa je jemné a nenápadné posolstvo, ktoré vysielame okoliu.“
Každá z nás chce mať svoj štýl, mať svoju vôňu. Dnes už nie je problém vytvoriť si vlastný parfum. Môžeme si kúpiť sady s prírodnými esenciami, postupmi a tak si môžeme vyhotoviť ,,svoj parfum na mieru“. Môže byť na olejovej (šetrnejšie k pokožke) alebo alkoholovej báze. Pri výrobe je dôležité zapisovať postup pre budúci raz. Ak nám pokus nevyjde, nevadí. Využijeme ho napríklad na masáž nôh :)… Každý parfum má svoju životnosť, po dvoch-troch rokoch stráca kvalitu. Je dôležité nevystavovať ho vysokým teplotám a vraj ideálne je vrátiť ho vždy do papierovej krabičky. Ak zmení farbu alebo okolo uzáveru sa usadí povlak, je starý.
“Ako to bude v budúcnosti s vôňami?”
Vraj bude stačiť prehltnúť kapsulu či tabletku a telo bude voňať celých 24 hodín.
Našťastie sú to zatiaľ hypotetické úvahy.
Vaša Iwka.