WINNE HARLOW – KEĎ NEKONVENČNOSŤ MENÍ POHĽAD NA KRÁSU

Šikanu vystriedal celosvetový úspech nielen na predvádzacích mólach. Modelka s jedinečným vzhľadom, pod ktorý sa podpísalo ochorenie vitiligo búra stereotypy dokonalej ženskej krásy. Dnes je inšpiráciou nielen pre ženy, ktoré majú podobné ochorenie ako ona, ale aj pre tie, ktoré trpia nízkym sebavedomím. Jednoducho, stala sa symbolom sebaúcty a sebalásky.

DOKONALO NEDOKONALÁ

Fascinujúci a inšpirujúci osobný príbeh. Presne taký odkrýva Winnie Harlow, ktorá sa narodila 27. júla 1994 v kanadskom Toronte. Od detstva sa musela vyrovnať s kožným ochorením nazývaným vitiligo, ktoré ovplyvňuje farbu pokožky tvorbou bielych škvŕn. Napriek nie ľahkej ceste a skúsenostiam sa rozhodla postaviť čelom svojej odlišnosti a premeniť ju na svoju silu. Ochorela nielen fyzicky, ale aj emocionálne. Stretla sa s predsudkami, čeliť musela nepochopeniu zo strany iných ľudí, no napriek týmto ťažkostiam sa rozhodla nepoddať sa. Práve naopak. Svoju odlišnosť sa raz a navždy rozhodla prijať.

SYMBOL ODVAHY A SEBAPRIJATIA

CAP D’ANTIBES, FRANCE – MAY 17: Winnie Harlow arrives at the amfAR Gala Cannes 2018 at Hotel du Cap-Eden-Roc on May 17, 2018 in Cap d’Antibes, France.

Verejne známou sa Winnie Harlow stala v roku 2014, vďaka účinkovaniu v televíznej súťaži „America’s Next Top Model“. Jej jedinečný vzhľad, odvaha a silná osobnosť priniesli do sveta módneho priemyslu úplne nový pohľad na krásu. Mihnutím čarovného prútika sa stala jednou z najznámejších tvárí v modelingovom priemysle, tvárou mnohých kampaní a projektov, podpísala kontrakty s renomovanými agentúrami. Čo je však najdôležitejšie, od tých čias je modelka s bielymi škvrnami hlasom pre diverzitu a odlišný pohľad na krásu. Vo svete modelingu a médií predstavuje viac, než len tvár súčasnej krásy. Predstavuje silu individuality a odlišnosti. Jej príbeh je inšpiráciou pre mnohých ľudí, ktorí čelia podobným výzvam a hľadajú svoju jedinečnú cestu k sebaprijatiu a úspechu.

NEKONVENČNÁ KRÁSA

CANNES, FRANCE – MAY 22: Winnie Harlow attends the premiere of the movie “Oh Mercy!” during the 72nd Cannes Film Festival on May 22, 2019 in Cannes, France.

Winnie Harlow si okrem modelingovej kariéry našla miesto aj v rôznych iných oblastiach, vrátane filantropie a médií. Jej osobný život je často sledovaný verejnosťou, stále si však zachováva svoju autenticitu a angažovanosť vo veciach, ktoré má rada. Bojuje proti konvenčným normám krásy a podporuje myšlienku, že každý typ krásy je hodný uznania. Jej prítomnosť v odvetví priniesla väčšiu povedomie o vitiligu a poskytla inšpiráciu mnohým ľuďom, ktorí sa cítia odlišne. Pretože, rôznorodosť v kráse je dôležitou témou, ktorá otvára veľmi potrebné rozhovory o identite, sebavedomí a kultúrnych normách. 

„Verím, že krása je v oku pozorovateľa. Vždy hovorím, že by ste sa mali sústrediť skôr na svoj vlastný názor na seba, než na názory iných.“ (Winnie Harlow)

Michaela

Foto: Shutterstock

Facebook komentár