Ženy sú menej inteligentné, preto by mali menej zarábať, šokuje poľský europoslanec

74-ročný poľský konzervatívny europoslanec Janusz Korwin-Mikke sa škandalóznym, antifeministickým vystúpením zapojil do diskusie v Európskom parlamente, ktorá sa týkala nerovného odmeňovania žien a mužov.

Tento poľský politik vo svojom prejave vyhlásil, že ženy sú menej inteligentné, menšie a slabšie, a preto by mali zarábať menej ako muži.

Aby tieto svoje tvrdenia podporil, poukázal na to, že medzi stovkou najlepších šachistov na svete nefiguruje ani jedna žena.

Jeho španielska kolegyňa Iratxe Garciaová Perezová na tieto jeho vyhlásenia okamžite reagovala tým, že musí obhajovať európske ženy proti mužom ako je on.

Na tohto konzervatívneho europoslanca, ktorý je známy svojimi rasistickými, antisemitskými a antifeministickými pripomienkami, boli zo strany jeho kolegov v Európskom parlamente podané viaceré sťažnosti a predseda Antonio Tajani začal vyšetrovanie.

Na záver by sme chceli dať do pozornosti šachistku Judit Polgár, ktorá sa umiestnila v roku 2005 na svetom rebríčku šachistov-mužov na ôsmom mieste.
Judit Polgár hráva šachy odmala a hráva ich len s mužmi. Medzi 12-14-ročnými chlapcami bola juniorským majstrom sveta.

 

 

Redakcia Ženy so štýlom

 

Foto:/http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1420022,Prezydent-Janusz-KorwinMikke-Bylby-bardzo-aktywny

 

Facebook komentár