10 najkrajších európskych miest, ktoré by ste určite mali navštíviť

Existuje toľko krásnych európskych miest, ktoré by ste mali navštíviť. Rozhodovanie o tom, kam ísť, nemusí byť ľahké. Pozrite si zoznam 10 krásnych európskych miest, ktoré určite stoja za návštevu.

1. Perth, Škótsko
Všetci sme už počuli o mestách ako Glasgow a Edinburgh, ale čo tak Perth? Perth je mesto v Škótsku, ktoré sa nachádza na brehu rieky Tay. Je to mesto, ktoré je tichšie, než väčšina ostatných.

perth_skotsko

2. Cádiz, Španielsko
Zatiaľ čo sa väčšina turistov hrnie do Madridu a Barcelony, Cádiz je skrytý klenot, ktorý má toho dosť čo ponúknuť. O tomto prekrásnom historickom španielskom meste sa hovorí, že je najstarším v Európe a je veľmi husto obývané (cez 120 000 obyvateľov).

cadiz_spanielsko

3. Tartu, Estónsko
Druhé najväčšie mesto Estónska je rozhodne pokojnejšie než hlavné mesto. Ponúka pokojnejší, ale tiež veľmi zaujímavý nočný život, ktorý je spojený s jeho divadlami, starými kinami a galériami. Je tiež domovom najstarších univerzít Estónska.

tartu_estonsko

4. Sevilla, Španielsko
Španielsko je zázračné svojimi krásnymi mestami a Sevilla jednoducho musí byť na vašom zozname. Je tam teplo, história, architektúra, divadlá, opery, život, smiech, krása. Je centrom býčích zápasov.

sevilla_spanielsko

5. Porto, Portugalsko
Porto je druhým najväčším mestom Portugalska. Toto staré európske mesto ukrýva mnoho historických skvostov.

porto_portugalsko

6. Turín, Taliansko
Mnohí majú tendenciu odkladať návštevu tohto mesta, pretože sa nachádza v severnej časti Talianska, ktorú bežne spájame s priemyslom a remeselným obchodom. Ale Turín je v skutočnosti krajší ako Miláno.

turin_taliansko

7. Göteborg, Švédsko
Pri návšteve tohto mesta nezabudnite navštíviť štvrť Haga, jednu z najstarších v Göteborgu. Charakteristické pre ňu sú drevené domy. A tiež zábavný park Liseberg, ktorý je najnavštevovanejším v Škandinávii.

goteborg_liseberg

8. Sarajevo, Bosna a Hercegovina
Sarajevo je hlavným mestom, v ktorom žije mnoho kultúr. V deväťdesiatych rokoch nebezpečné mesto je dnes navštevované turistami pre krásne hory a lesy, a tiež historické pamiatky.

sarajevo_bosna

9. Záhreb, Chorvátsko
Hlavné mesto Chorvátska je stvorené pre milovníkov histórie – kamenné ulice a budovy, múzeá a galérie. O vynikajúce reštaurácie a divadlá nie je núdza.

zahreb_chorvatsko

10. Oslo, Nórsko
Oslo je typické škandinávske mesto, ktoré ponúka čistotu a krásu. Má tiež ohromujúci prístav a vo dne ponúka divadlá, kaviarne a reštaurácie. A ak navštívite strechu budovy opery, budete mať panoramatický výhľad na celé mesto. Nádherné 🙂

oslo_norsko

Lu

Prečítajte si tiež: Baťov kanál, relax i pre náročných

Voľne preložené z http://www.beautyandtips.com/travel-tips/10-european-cities-that-you-should-definitely-visit/

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.