15 minútovka ženy so štýlom – Urobme jeden dobrý skutok

Žijeme rýchlu dobu, kedy sa nám dobré skutky vytrácajú. Čo je to dobrý skutok? Dobrým skutkom je niečo, čo nerobíme bežne a urobíme to nezištne pre druhého. Urobme jeden dobrý skutok – táto naša 15 minútovka je pripomenutím, že nemusíme robiť dobrý skutok len tento týždeň, ale môžeme si spomenúť na našich blízkych alebo niečo nezištne urobiť pre človeka, ktorého nepoznáme. Ja som pred pár dňami urobila dobrý skutok. Stála som pri pokladni kina, keď doslova dobehli k pokladni niekoľkí chlapci vo veku približne 10 rokov. Ich vrava bola príliš hlasná, aby som nepočula, že jednému z nich chýbajú peniaze na lístok. Bez zaváhania som sa ho opýtala koľko mu chýba a podala som mu ich. Chlapec sa volal Dominik, a keď som mu podala peniaze na lístok, jeho pohľad a poďakovanie v tej chvíli stáli za všetky peniaze sveta.

Uvedomila som si, že film môjho života, ktorý okolo mňa beží, beží príliš rýchlo a kým si uvedomím, že som mohla urobiť dobrý skutok, už je to preč.

Dnešná 15 minútovka je o tom, aby sme každý deň počas jedného týždňa boli vnímavé k situáciám, kedy by sme mohli urobiť dobrý skutok. Ak sa nám to bude dariť, urobme aspoň jeden dobrý skutok každý deň. Naplní to radosťou, šťastím a dobrou energiou nielen nás. Ak túto vnímavosť znovu objavíme a zachováme si ju „Veci sa začnú hýbať k lepšiemu.“

Pozrite si toto video, ktoré je o dobrých skutkoch a uvidíte, že stačí tak málo.

Redakcia

Facebook komentár
Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.