6 seriálov, ktoré odhaľujú ženské vnútro

Písala som už o romantických filmoch, ktoré sa dotknú ženského vnútra. Je čas napísať aj o filmoch, ktoré ukazujú rýdzu niekedy až drsnú podstatu ženskosti. Zároveň som si dala záväzok, že pri vyberaní budem vychádzať z toho, že si tieto seriály môžem kedykoľvek pozrieť s mojím mužom a budeme sa môcť o nich rozprávať. Posúďte, ako sa mi to podarilo.

Penny DreadFulPenny Dreadfull
Slovenský názov: Penny DreadFul

Temný Viktoriánsky Londýn, v nádhernom predstavení britsko-írskeho filmového umenia, približuje na jednej strane ženské najtemnejšie strachy a na druhej strane silu im čeliť. Intímna a krásne ponurá atmosféra dodáva filmu jedinečnú možnosť ponoriť sa do ženského vnútra naplno. Prepracované dialógy dovedené do dokonalosti, dávajú seriálu noblesu.
Názov Penny DreadFul je inšpirovaný strašidelnými poviedkami plnými zločinu, nadprirodzených bytostí a okultizmu, ktoré boli za penny predávané na začiatku 19. storočia v Londýne. PennyDreadfull považujem za vrchol ženského seriálového neba.

whitequeenThe white queen
Slovenský názov: Biela kráľovna

Seriál s trochou prifarbenia popisuje, ako ženy ovplyvnili jedno z najbúrlivejších období britskej kráľovskej histórie. Toľko pohľadov na ženské vnútro a prejavy, že som si to musela dávkovať postupne. Tvorcovia ukazujú nahotu toho, ako môže mať rovnaká udalosť alebo čin, iný dosah na rôzne postavené ženy. Ešte stále tak aktuálne aj v dnešnej dobe.

 

 

hoc_key_013_h.jpgHouse of Cards
Slovenský názov: Dom z kariet

Cesta muža z kongresu do kresla v oválnej pracovni. Fenomenálna Robin Wright, ktorá ukazuje, ako dokáže silná žena stáť po boku svojho muža až do chvíle, keď musí byť silná aj sama za seba. Neuveriteľný koncert partnerského spolužitia a podpory, ktorú dokáže dať len žena. Vývoj postavy mi naplno ukázal, čo my ženy dokážeme a čo sa v nás dokáže skrývať.

manhattanManhattan
Slovenský názov: Manhattan

Aké postavenie majú úspešné ženy pri úspešných mužoch? Je v našej spoločnosti dôležitejšia práca a poslanie muža, alebo práca a poslanie ženy? Čo by sa stalo, keby sme na prvé miesto dali ženu a zosadili z trónu muža? Na tento seriál som potrebovala veľa sily, tak ako ho potrebovali ženy mužov, ktorí vytvorili atómovú bombu.

 

 

homelandHomeland
Slovenký názov: V mene vlasti

Agentka CIA ukazuje postupne všetky ženské slabosti a zbrane, v čisto mužskom svete. Seriál drsným spôsobom spravodajských služieb vystavia osobnosť ženy od nekonečného odstupu, po nekonečnú blízkosť, ktorú dokáže naplniť len žena. Seriál ma vtiahol tak, až som pocítila až bolesť a emócie hlavnej protagonistky.
Seriál je natočený na motívy izraelského televízneho seriálu Hatufim (Vojnoví zajatci). 

 

killingThe Killing
Slovenský názov: Zločin

Vyšetrovateľka vyšetruje ten najhorší zločin – vraždu. Tvorcovia odhaľujú najvnútornejší svet ženy, ktorá sa snaží nájsť pravdu. Atmosféra seriálu dokonale vykresľuje nastavenie ženy vo vypätých situáciach. Všetko perfektne naväzuje v niekoľkých líniách do seba zapadajúceho sa príbehu.

Mám rada Mireille Enos pre jej zvláštnu charizmu uzavretej silnej ženy, ktorá sa nebojí v pravý čas ukázať svoje city. Aj keď je zo seriálu cítiť veľká samota, postavu zahrala bravúrne a dodala jej ostrosť ženskej osobnosti.

ANKETA - 6 seriálov

Facebook komentár
Viktória Madalová

Viktória Madalová

Žena so štýlom a hĺbavým pozorovaním života

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.