6 úžasných ranných rituálov

Vedeli by sme to zhrnúť do jednej vety – „ráno robí deň.“ Ak vstaneme tou správnou nohou, môžeme mať báječný deň. A ak tou nesprávnou …
Čo je kľúčom k dobrému dňu? Pomarančový džús? Vôňa čerstvej kávy? Znie to síce výborne, ale tým najlepším je práve ranný rituál, ktorého sa budete držať. Poďme sa pozrieť na 6 ranných rituálov, ktoré môžu nielen zlepšiť vaše zdravie, ale byť aj tým kľúčom k dobrým dňom.

Vstávajte skoro
Poznáte predsa „ranné vtáča ďalej doskáče.“ Čím skôr vstanete, tým viac toho stihnete. Tým viac času máte pre seba. Neznamená to, že sa máte týrať a spať 4 hodiny denne. Vy viete, koľko hodín spánku denne potrebujete, aby ste na druhý deň boli fit. A preto si viete presne naplánovať, kedy pôjdete večer spať, aby ste na druhý deň vstali skôr a mali celý deň pred sebou. To samozrejme platí aj pre víkendy – zobúdzať sa pred obedom rozhodne nie je ten najlepší plán ako stráviť deň voľna, aspoň pre mňa nie.

Po prebudení si dajte veľký pohár vody
A ak si do vody pridáte aj citrónovú šťavu, tak úplne prirodzene posilňujete svoju imunitu. Tento jeden ranný rituál vám nielen posilní imunitný systém, ale aj zlepší trávenie a dodá vitamíny.

Dajte si malú rannú rozcvičku
Takouto rannou rozcvičkou rozhýbete svoje stuhnuté telo a svaly. Hovorí sa, že v mnohom je najťažšie práve začať a potom to už ide samo. Tak začnite hneď zajtra! A ak netušíte, ako na to, môžete sa vyskúšať inšpirovať našou prvou 15 minútovkou, ktorá je o cvičení zostavy 5 tibeťanov. Že po tomto krátkom cvičení pocítite prílev energie, to vám garantujem.

cvicenie

Počúvajte obľúbenú hudbu
Úplne ideálne, ak vás vaša obľúbená pieseň zobudí a tým vás aj naštartuje do nového dňa. Obľúbenú hudbu môžete počúvať kým si robíte raňajky (a tiež počas nich), pri rannej rozcvičke či kávičke.

Raňajkujte zdravo
Prvou chybou je, neraňajkovať vôbec a prvé jedlo dňa jesť až okolo obeda. Druhou je raňajkovať, ale nezdravo. Prečítajte si, prečo sú raňajky najdôležitejším jedlom dňa? V článku zároveň nájdete aj tipy na zdravé raňajky – čo tak skúsiť smoothie alebo ovsené vločky? Neraňajkovanie môže viesť k nadváhe a obezite.

smoothie

Každé ráno svojich blízkych silno objímte
Každé ráno, každý deň, všetkých – ešte pred odchodom z domu objímte. Objatie lieči – fyzicky, psychicky a utužuje vzťahy. Aj tu platí staré známe – „tie najlepšie veci sú zadarmo.“

Lu

Prečítajte si tiež: Koľko ovocia dať do smoothie?

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.