Prečo ženy pochovávajú svojich mužov?

Ženy v priemere žijú dlhšie ako muži

Dôvodom, prečo ženy pochovávajú svojich mužov, životné lásky, otcov svojich detí, je to, že ženy v priemere žijú dlhšie ako muži.
Prečo je tomu tak, hovorí množstvo výskumov a mnoho odborníkov.

Muži sú biologicky a sociologicky v nevýhode, tvrdí Marianne Legato, profesorka klinickej medicíny, ktorá pôsobí na Kolumbijskej Univerzite.

Tu je niekoľko dôvodov, o ktorých hovorí Marianne Legato.

1. Dievčatá sú životaschopnejšie
Všetko sa začína už v maternici. Dievčatá sú životaschopnejšie. Chlapci sa pomalšie vyvíjajú a preto je tam riziko, že sa im nedostatočne vyvinú pľúca, alebo mozog.

2. Ženy sú rozumnejšie v riskovaní
Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb udáva, že treťou najčastejšou príčinou úmrtí mužov, sú poranenia. Ženy neriskujú tak ako muži, a preto úmrtia žien súvisiace s poranením sú ako príčina uvádzané, až na šiestom mieste.

3. Ženy podľahnú ochoreniam srdca neskôr
Ženy sú chránené pred ochorením srdca do menopauzy, pretože dovtedy ich chráni estrogén, ktorý sa stará o to, aby boli cievy pružné a pevné.

4. Ženy majú silnejšie sociálne väzby
Priatelia sú liekom. Legato hovorí o tom, že ženy o svojich starostiach komunikujú s okolím a muži starosti dusia v sebe.

5. Ženy sa venujú pozornosť svojmu zdraviu
Ženy svojmu zdraviu venujú pozornosť, chodia pravidelne na lekárske prehliadky a nepodceňujú príznaky choroby. Muži zastierajú svoje zdravotné problémy, zľahčujú ich.

 

To, že ženy žijú dlhšie, podľa RNDr. Emil Ginter závisí od ich postavenia v spoločnosti, od ich hormonálneho systému a od štýlu života.
Ženy v Japonsku a Francúzsku žijú najdhšie a dôvodom je vraj to, že sú milované.
Mohamedánske krajiny sú výnimkou, v týchto krajinách ženy žijú kratšie, alebo rovnako dlho ako muži. Vplyv na to má množstvo faktorov, medzi ktoré patrí aj to, že je žena potlačená, že žije v manželstve, v ktorom má muž viacej manželiek a preto k nej nezavolá lekára.
K “najemancipovanejším” ženám, ktoré žijú dlho, patria severanky. Zaujímavosťou je, že Dánky, ktoré fajčia viac ako muži, žijú dlhšie.

Byť ženou, ktorá pochová svojho muža, životnú lásku, otca svojich detí, snáď nechce byť žiadna z nás.
Je preto asi na nás, na ženách, aby sme sa snažili našich mužov, životné lásky, otcov svojich detí sprevádzať životom tak, aby tu boli s nami dlho.

 

Redakcia magazínu Ženy so štýlom

Prečítajte si tiež: Sú tuky v našej strave naozaj také nezdravé?

 

Zdroj:/http://news.health.com/2014/10/13/why-do-women-live-longer-than-men/
http://primar.sme.sk/c/1845753/preco-zeny-ziju-dlhsie-ako-muzi.html

Facebook komentár
Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.