Sobotný inšpiratívny príbeh: “Ako jedna žena môže zachrániť svet”

Jedného dňa najmierumilovnejší ľudia na Zemi požiadali veľmi mocného čarodejníka, aby zastavil všetky vojny a krvácanie na planéte.

To je jednoduché, povedal. Zničím všetky zbrane na Zemi a nikto viac nebude schopný bojovať.

To by bolo úžasné! zvolali ľudia.

Čarodejná palička sa zavlnila, a bolo to.

Mier na planéte trval tri dni, pokým väčšina tých, čo potrebovali bojovať, nezačala hľadať svoje zbrane. Keď pochopili, že sú stratené naveky, vyrobili si bodáky z mladých stromov a  začali bojovať znova.

Keď sa čarodejník dozvedel túto zlú novinu, povedal:

Netrápte sa. Zničím všetky mladé stromy a oni nebudú mať čím bojovať.

Po dvoch alebo troch dňoch, kedy nemohli nájsť žiaden mladý strom vhodný na výrobu bodákov, rebeli začali rúbať obrovské stromy, robili z nich palice a obušky, a prelievanie krvi znova začalo. Čarodejník zničil všetky stromy. Ľudia vyrobili nože z kovu. Čarodejník zničil všetok kov na Zemi. Ľudia začali po sebe hádzať kamene, takže bolo potrebné zničiť aj tie.

Vtedy sa mierumilovní ľudia začali báť. Zmizli všetky stromy, nebol ani kov, ani kamene. Ako budeme žiť? Čo budeme jesť? Čoskoro tu nebudú ani rastliny, a ľudia vymrú bez toho, aby bojovali.

Čarodejník nevedel, čo robiť.

Naozaj neviem, ako ďalej. Mal by som teda zničiť celé ľudstvo, ale to naozaj nie je v mojej moci!

Mierumilovní upadli do beznádeje, nikto nevedel, čo urobiť. No jedna múdra žena sa otočila k čarodejníkovi:

“Viem, čo by si mohol urobiť. Nechaj ľudí pocítiť, ako druhí vnímajú ich činy. Ak jeden zraní druhého, nechaj ho pocítiť takú istú bolesť. Ak niekoho poteší, nechaj ho zažiť tú istú radosť. Takto nik nebude chcieť druhých zraňovať, lebo okamžite pocíti tú istú bolesť a bude donútený okamžite prestať.”

Všetci mierumilovní boli z myšlienky múdrej ženy nadšení a čarodejník realizoval jej nápad. Vrátil späť všetky stromy, kov i kamene.

Odvtedy sa nikto na planéte nepokúsil zraniť svojho suseda, pretože ak tak urobil, okamžite pocítil jeho bolesť. Ľudia si začali pomáhať, pretože sa im páčila radosť, ktorú potom cítili. Tak začali žiť v harmónii a radosti.

 

Prečítajte si tiež: “Ako si žena vyberá medzi nebom a peklom”

 

Facebook komentár