Svet bez žien

hapyman

Názov pre katastrofický film? Alebo totálna sloboda? Či jednoducho vyhynutie ľudstva ako takého?
Ako by vyzeral svet bez žien?
Priznám sa, v globálnom rozmere si to neviem predstaviť.

Som žena, tak si skúšam predstaviť, ako by to vyzeralo u nás doma. V našom domácom mikrosvete. Máme to vyrovnané, čo do počtu, sme dve na dvoch. Keby ženský a materský element zmizol zo dňa na deň, tak by náš byt zrejme zaplavili krabice od pizze a kelímkov z čínskej reštaurácie. Od hladu by teda mužská časť nášho domáceho osadenstva nezahynula. Pokiaľ viem, v čínskej reštaurácii aj v pizzerii majú kuchárov, takže sa obávať o to, že by boli hladní, naozaj nemusím. Použité ponožky by zrejme tvorili bežnú súčasť podlahy a nad ostatným prádlom ani nechcem rozmýšľať. Elektronika by bola bežnou súčasťou jedálenského stola a aj bežná komunikácia medzi dvoma jedincami v jednom byte by sčasti prebiehala elektronicky.
Určite by ale bolo veľa priestoru na hry všetkého druhu, od počítačových cez logické až po tie hadzacie sa na postele a bojové vonku.
Som si istá, že by bolo menej stresu z riešenia akýchkoľvek problémov.

Tak by ma zaujímalo, či by absencia ženského elementu spôsobila akúkoľvek nefunkčnosť v domácnosti. A tiež, kedy by tam ženská ruka, cit a prítomnosť začali chýbať. A či vôbec :). Samozrejme nedostatok určitých biologických potrieb by zrejme po určitom čase dosiahol kritický bod, tak by si zrejme aj spomenuli, že niečo také ako ženský druh existuje :))

Spýtala som sa dvoch ľudí, ako by vyzeral svet bez žien. Ženská odpoveď bola, že zle. Tá mužská znela, že hrozne, že by tu bola nuda jak sviňa.

Našlo by sa zrejme viac názorov. Ja len môžem povedať za seba. Keby tu neboli muži, bol by tu síce väčší poriadok, kľud, harmónia a pohoda, ale aj hrozná nuda, rovnotvárnosť a pocit neúplnosti by bol neúnosný.

 

Prečítajte si tiež: Sila a ťažoba moci

 

 

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

šéfredaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.