Urobte si božskú masku z avokáda

Avokádo je ovocie, ktoré je bohaté na minerálne látky, vitamíny a kvalitné tuky rastlinného pôvodu. To, že sa dá avokádo pripraviť rôznymi spôsobmi v kuchyni, nie je dnes žiadnou novinkou. Možno ho pridať napríklad do smoothie, urobiť z neho nátierku alebo dresing.

Toto exotické ovocie maslovej chuti je vhodné nielen na konzumovanie – skúste si z neho pripraviť božskú masku na tvár, ktorá ma regeneračné účinky. 
Postup je úplne jednoduchý. Zrelé avokádo ošúpte, prekrojte a odstráňte kôstku. Dužinu avokáda rozpučte vidličkou na kašu. Pridať môžete žĺtok, med, jogurt, kyslú smotanu či váš obľúbený pleťový olej – a potom už len miešať, kým sa všetko spojí. Túto kašičku naneste na čistú tvár, krk a dekolt.
Nechajte pôsobiť 20 minút, masku zmyte a potom sa už len tešte z mäkkej, jemnej a vyživenej pokožky.

shutterstock_212597179

Podobnú masku si môžete urobiť aj na vlasy – ak sú suché, tak po tejto maske budú krochkať blahom. V takom prípade k dužine avokáda pridajte lyžičku kvalitného olivového oleja, lyžičku ricínového oleja a lyžičku medu. Nanášajte na vlhké vlasy a nechajte pôsobiť 20 – 30 minút.

Lu

Prečítajte si tiež: Aj toto je tajomstvo krásnej pleti

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.