Ženský štýl a cesta životom

Štýl je mojou súčasťou, je súčasťou každej ženy.

Vraví sa, že keď je žena tehotná s chlapcom, skrásnie, dáva väčšiu pozornosť vonkajšiemu svetu. Keď je ale tehotná s dievčaťom, tak sa pozerá viac do vnútra. Jej vnútorný svet je zrazu bohatší. Moja mama musela mať ten najbohatší vnútorný svet počas tehotenstva, a určite aj po pôrode. Dlho som prichádzala na to, že mi dala do vienka to najkrajšie, čo mohla.

Môj štýl vychádza z môjho neustále meniaceho sa vnútra. Niekedy som si myslela, že ma zožerie, a doslova pohltia tie neuchopiteľné zmeny. Moje vnútro každú chvíľu niečím exploduje. Mení sa každým dňom a dlho som mala pocit, že s ním nemám šancu držať krok.

Postupne som si zvykla načúvať. Potom pozorovať, a nakoniec som prišla na to, že to je môj štýl. Wow, štýl – byť súčasťou niečoho nezachytiteľného. Som nádherná ako plávam v neustále meniacom sa prúde, robí mi to dobre a niekedy sa v tom aj vyznám. Hovorím niekedy, lebo mojím najväčším pokladom je vnímať, že tie hučiace pereje nikdy nebudem mať pod kontrolou. Môžem len s nimi ísť a nechať sa každú chvíľu podporovať silou a krásou toho nekonečna.

Keď ráno neviem, čo si oblečiem a ide ma z toho rozhodiť, lebo som už dávno mala byť na ceste. Keď sa pozriem mužovi do očí a viem, že mi nemôže úplne porozumieť. Keď práve vnímam úplne nepríjemný pocit, že jedinou útechou na práve prebiehajúce zmeny je si ísť niečo pekné kúpiť. Keď viem, že hneď ako si niečo kúpim, tak príde okamžite iná zmena, ktorá to roztočí celé dokola. Keď viem, že viem, ale neviem čo s tým.

Poďme už ale k ceste životom. Neviem aké to bude, keď budem starnúť a už vôbec nie, keď budem zomierať. Jedno viem ale isto. Hneď ako začnem ísť proti môjmu štýlu, budem to mať omnoho ťažšie.

Facebook komentár
Viktória Madalová

Viktória Madalová

Žena so štýlom a hĺbavým pozorovaním života