Ženy so štýlom v aute, Mária Kisková, občianska aktivistka, prvá manželka prezidenta Andreja Kisku

Mária Kisková je nielen prvou manželkou nášho prezidenta Andreja Kisku. Pre mňa je to najmä žena, ktorá hrdo, s pokorou a láskou kráča životom.

Rozhovor s „Majkou“ (takto familiárne som ju oslovovala), by som prirovnala k stretnutiu dvoch blízkych kamarátok, ktoré sa stretli po rokoch.

Dokonale som rozumela všetkému, čo hovorila. Príbeh ženy, manželky, matky, ktorá si praje, aby sa jej deti a vnúčatá vracali domov, mi bol veľmi blízky.

No a počas rozhovoru, cestou, sa niečo aj udialo, čo mi až slzy do očí vohnalo, a ja som sa stala súčasťou niečoho silného.

Mária Kisková je pedagogička, občianska aktivistka a komunálna politička, je nezávislou poslankyňou obecného zastupiteľstva v Bernolákove. Zároveň je členkou občianskeho združenia Triblavina a ako aktivistka sa venuje podpore a zlepšovaniu regionálnej dopravy Bratislavského samosprávneho kraja.

Počas rozhoru sa dozviete aj návod na harmonický vzťah, ktorý nám prezradil hosť, ktorému sme počas jazdy zastavili a kúsok ho odviezli… :).

 

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Pozrite si video a spoznajte Máriu Kiskovú.

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.